Zdeňka Kousalová: Kouzlo internetu

04.04.2017 20:50

 

 

Internet? Když se řekne slovo Internet, každému se vybaví snad nejznámější vyhledavač: Google.cz, taky se člověku vybaví nejznámější sociální sítě. Každému se asi vybaví asi nejznámější sociální síť Facebook.com. Svůj  profil na této sociální síti má snad každý, i moje 70letá babička.

 

I já se svým handicapem, který se nazývá dětská mozková obrna, mám Facebook. Píšu si  na něm s kamarády z různých organizací, které navštěvuji, s rodiči a tak různě. Protože, jak je o mně známo, nemám moc ráda mobily, používám je v případě nutnosti, raději komunikuji přes facebook a e-mail.

 

Před letními prázdninami jsem seděla na internetu a samozřejmě i na Facebooku. Asi jsem se musela hodně nudit, nějak jsem se totiž proklikala na stránku Rotaract club Brno. Je to nezisková organizace, která je součástí celosvětové sítě ROTARACT Clubů sdružujících mladé lidi, kteří vykonávají humanitární službu. Právě Rotaract club Brno pořádá každý rok už asi 10 let Handicamp. Je to tábor pro mladé lidi s postižením. Většinou se tábora účastní i jiní handicapovaní než Češi, handicapovaní z jiných koutů světa. To já jsem ale, než jsem jela na tento tábor,  nevěděla a tak jsem  se strašně divila, že mají požadavek umět angličtinu .Říkala jsem si, že pojedu, že poznám nové lidi  a procvičím si angličtinu!:)

 

Doma jsem zavelela, že pojedu, že si procvičím tu zmiňovanou angličtinu a poznám nové lidi a že třeba bude někdo chodit na stejnou střední školu, na jakou jsem v září  měla nastoupit.

 

Nakonec jsme poslali přihlášku a v srpnu jsem odjížděla na tento zmiňovaný tábor. Na místě jsem se během 2 dnů rozkoukala  a skamarádila  jsem se  a užívala jsem si celý tábor .

 

Slibovaní cizinci Italové a Turci nedojeli z důvodu nemoci a tak na táboře byli jenom Češi a mluvilo se česky. Ale mně to vůbec nevadilo. Tábor jsem si užila a ještě jsem poznala budoucí  spolužačku.

 

Nebýt INTERNETU a sociální sítě Facebook asi bych se o tomto super táboře a organizaci Rotaract clubu BRNO ani nedozvěděla..

 

Takže ani sezení na internetu nemusí být špatné, když se využije dobrým směrem.