Využití expertních dobrovolníků nejen v projektu Srdcerváči

25.01.2017 15:35

Projekt Srdcerváči Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání lidí se zdravotním postižením nabízí od května 2016 další možnost pro lidi se zdravotním postižením, kteří se chtějí ve svém profesním životě posunout dál – expertní dobrovolnictví.

Projekt vznikl jako součást projektu Srdcerváči a jako odpověď na podněty odborníků i lidí se zdravotním postižením. Odborníci chtějí pomáhat tím, co umí a v čem jsou dobří, a předat dál své znalosti a dovednosti.  Lidé s postižením se chtějí profesně posunout a chtějí své nápady, podněty konzultovat s odborníky, ale nevědí, jak tyto odborníky oslovit.  Pomáhají také s osobním rozvojem, anebo poradí, jak na účetnictví, marketing, IT, fotografování.

Mezi expertními dobrovolníky, kteří jsou připraveni lidem s postižením v jejich profesním životě posunout se o kus blíž vysněné práci či rozjezdu drobného podnikání, jsou osobnosti českého byznysu, manažeři a majitelé firem, zaměstnanci, drobní a střední podnikatelé, učitelé, mentoři, kouči, lektoři, novináři, PR specialisté, řemeslníci, obchodníci, HR a IT specialisti.

Expertní dobrovolníci jsou všichni, kdo se chtějí podělit o to, co dovedou, s těmi, kdo se v profesním životě potřebují a chtějí posunout dál.