Eva Liberdová: Internet a můj handicap

13.03.2016 12:04

V každém pracovním inzerátu visí požadavek na znalost angličtiny. Dala jsem si závazek „budu se učit anglicky hodinu každý den“. Krev, dřina, slzy a pot. Proč je to přes internet důležité?

 

Nedostatečná znalost angličtiny je pro mne handicap ke sluchovému postižení na trhu práce. Jenže jak na to?

 

Jelikož neslyším nic, není pro mne možná skupinová výuka v kurzech, kde bych nerozuměla výkladu a poslechu.

 

Také potřebuji mít možnost si poslech zopakovat kolikrát jsem to neslyšela a mít možnost si
k tomu text i přečíst.

 

A to jsem objevila, že to půjde, díky internetu. Konečně jsem objevila prima kurz. Dokonce dva kurzy.

 

Díky internetu jsem se vrhla na intenzivní studium dvou kurzů angličtiny zároveň, v každém se probírá v tu chvíli něco jiného.

 

Oba dva jsou pro samouky, přes internet. Proč rovnou dva? Neboť se chci konečně naučit do roka a do dne rozumět i psát anglicky, rozumět obratům a nebát se anglické gramatiky.  Také jsem začala číst internetové anglické noviny.

 

Oba anglické kurzíky jsou mi díky internetu k dispozici odkudkoli, 365 dní v roce, 24 hodin denně, kdy si mohu časově samostudium přizpůsobit, je to i bič - nastal konec výmluvám
z důvodu nedostatku vlastního času, problému s docházkou, a příležitosti :)  i tomu, že ve škole se probraly jen 4 lekce za celé 4 roky.

 

Už jsem složila první závěrečný testík v obou kurzech a pustilo mne to do dalšího levelu. Za ten měsíc jsem se naučila více než za celé roky. Je to výborné, hlavně si opakovat. A začalo mne to i bavit. Přes internet je procvičování angličtiny hrou!

 

A tak mne napadá, co tahle studium němčiny přes internet a rovnou dva kurzy? Internet meze neklade.