Hana Kučná: Holka z plakátu

13.03.2016 11:59

Kdyby nebylo internetu, nikdy bych se nestala „holkou z plakátu“. Bylo to v loni, nějak touto roční dobou, kdy jsem na internetu četla, že Nadační fond pro zaměstnávání osob se zdravotním postižení v Praze vypsal konkurz na mediální tvář kampaně Srdcerváči 2015. Přihlásila jsem se a byla pozvána na kamerové zkoušky. Do Prahy mě vezl syn a manžel se se mnou loučil slovy: „Mámo, stejně se v celé Praze nenajde taková kamera, která by tě zabrala celou v reále“.

 

Zabrala. Výsledek byl ten, že jsem se stala jednou z pěti tváří kampaně. Nastalo pro mě hektické období, z vybraných pěti žen jsem byla nejstarší a do Prahy to měla z Valašska nejdál. Ale stálo to za to.  

 

Mám dobrý pocit, že i když jsem zdravotně postižená, mohu být užitečná a prospěšná jiným lidem. Šla jsem na trh se svojí kůží, se svým životním příběhem, a dovolila tak vstoupit do svého soukromí dalším lidem. Pomáhala jsem bourat předsudky o zaměstnávání osob se zdravotním postižením, ukázala svoji cestu, jak bojovat s nepřízní osudu.

 

Kampaní jsme získali částku přes 300 tisíc korun, která byla v lednu 2016 přerozdělena zaměstnavatelům, kteří dále zaměstnají lidi se zdravotním postižením. Kampaň mi osobně také mnohé dala. Vystupovala jsem v masmédiích, v přímém televizním i rozhlasovém vysílání, poskytovala jsem rozhovory novinám a ocitla se na plakátech, které propagovaly kampaň.

 

Také jsem zažila profesionální focení a profesionální natáčení medailonku. Když se u nás na vesnici ocitl štáb z ČT1 a natáčeli se mnou na dvoře medailonek, soused mi potom odpoledne říkal: „Hani, ty budeš mít víc fotek, než když jsi se vdávala“.

 

Pracovala jsem s úžasným týmem lidí, nahlédla pod pokličku obrovské kampaně, která má v zádech řadu silných sponzorů. Pro kampaň jsem dostala ambasadorku Ing. Zuzanu Řezníčkovou, která mě jako dobrá kmotřička provázela kampaní formou mentoringu.

 

Získala jsem obrovské zkušenosti, otevřel se mi svět dalších možností. A to všechno díky tomu, že jsem se o kampani dozvěděla na internetu.

 

Srdcerváčka Hanka