Panel / PRÁCE, KTERÁ SE VYPLATÍ?

Datum: 
Středa, 5. Říjen 2022 -
13:00 - 16:00
Místo konání akce: 
Aula fakulty sociálních studií Ostravské univerzity, ul. Českobratrská, Moravská Ostrava a Přívoz
Stručný popis: 

Lze skloubit práci a duševní onemocnění? Jaké jsou šance získat kvalitní a udržitelné zaměstnání? Krátkodobé projektové nebo agenturní zaměstnávání, strach si říci o zkrácený úvazek, exekuce, vyšší sociální dávky než mzda,
ale i obava ze ztráty důchodu jsou často největšími bariérami pro první krok na trh práce. A s čím se potýkají zaměstnavatelé, kteří lidem s duševním onemocněním práci nabízejí? Využíváme dostatečně a správně potenciál sociální ekonomiky? I tyto klíčové otázky otevřou odborníci z České republiky, Francie a Itálie.

Podrobný popis: 

Odborný panel zaměřený zejména na cílovou skupinu osob s duševním onemocněním se uskuteční v rámci 30. ročníku Evropských dnů handicapu (dále jen EDH) v Ostravě, který se koná ve dnech od 4. do 6. října 2022. Letošní jubilejní ročník je zařazen k akcím v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské unie a jeho hlavním partnerem je Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR.

EDH se koná pod záštitou místopředsedy vlády ČR a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky, ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka, náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Jiřího Navrátila, náměstka primátora statutárního města Ostravy Zbyňka Pražáka a Zastoupení Evropské komise v ČR. 

Pořadatel: 
Asociace TRIGON, o. p. s., www.edhostrava.cz