Kurz Kruhy podpory aneb na co omezení svéprávnosti nestačí

Datum: 
Středa, 5. Listopad 2014 -
9:00 - 16:00
Místo konání akce: 
Praha
Stručný popis: 

 

Na kurzu Kruhy podpory aneb Na co omezení svéprávnosti nestačí se dozvíte, jak lidem využívajícím sociální službu pomoci budovat  kruhy podpory, jak je udržovat a živit, aby tito lidé mohli vést běžný život v kruhu přátel a kamarádů. Důvodem je, že lidé využívající sociální služby jdou paradoxně často vyčleňováni ze společnosti právě tím, jakým způsobem je jim poskytována sociální služba. Není ojedinělé, že tito lidé nemívají kolem sebe nikoho z neformální sféry a jedinými lidmi v životě se stávají pracovníci ze sociální služby. Přitom mít ve svém životě lidi, kteří nás milují a kterým na nás záleží, je podmínkou dobrého života. Pomoci takto osamoceným lidem získat do života blízké lidi není cesta snadná, ale je možná a nezbytná pro začlenění do společnosti.

Podrobný popis: 

Kurz je určen pracovníkům v sociálních službách, sociálním pracovníkům, vedoucím pracovníkům sociálních služeb, fyzickým osobám, které poskytují pomoc příjemci příspěvku na péči.

Účastníci rozumí účelu kruhu podpory, znají základní pravidla a postupy při vytváření a koordinaci kruhů podpory. Umí vyhodnotit, kdy je pro člověka výhodné, aby měl kolem sebe kruh podpory.

Více informací o kurzu naleznete zde:

http://www.kvalitavpraxi.cz/kruhy-podpory-aneb-na-co-omezeni-svepravnosti-nestaci.html

Pořadatel: 
QUIP, Praha, www.kvalitavpraxi.cz
Soubor: