Konference rané péče: Na jedné lodi

Datum: 
Čtvrtek, 12. Květen 2022 - 9:00 - Pátek, 13. Květen 2022 - 15:30
Místo konání akce: 
Univerzita Tomáše Bati, Štefánikova 5670 (U18)
Stručný popis: 

Středisko rané péče EDUCO Zlín z. s. pořádá mezinárodní konferenci určenou nejen odborníkům z rané péče, ze zdravotnictví a školství, ale i rodičům dětí se zdravotním postižením. Účast na konferenci je po registraci zdarma. 

Náplní konference budou přednášky o tom, jak probíhá mezioborová spolupráce v praxi v České republice a v zahraničí. Hlavní hosté přijedou z České republiky, Nizozemí, Portugalska a Velké Británie. Součástí budou také panelové diskuze odborníků a rodičů, kteří prošli metodou Tým okolo dítěte. Posluchače tak seznámí se svými zkušenostmi s touto ojedinělou metodou.

Podrobný popis: 

Principy mezioborové spolupráce přeneslo EDUCO z Velké Británie, kde s metodou Team Around the Child přišel její autor Peter Limbrick. V Čechách má metoda název Tým okolo dítěte, neboli TOD. Cílem této metody je propojení odborníků z oblasti školství, zdravotnictví a sociálních služeb tak, aby společně vytvořili ucelenou podporu pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením.

Jedním z častých výstupů setkání TOD je téma vyčerpání rodičů. Část programu konference je proto určena přímo rodičům dětí se zdravotním postižením. Pro rodiče připravujeme workshop šitý na míru. Na workshopu budou mít rodiče příležitost načerpat rady a tipy, jak s tímto problémem zatočit. Kapacita workshopu pro rodiče je z důvodu prostor omezena na 30 osob.

Pro odborníky připravujeme workshop na téma, jak podpořit rodiče v těžkých životních situacích. Rodiče často otevírají na konzultacích téma vlastního vyčerpání. Na workshopu se budeme této problematice podrobně věnovat. Ukážeme si, jak může vypadat vhodná podpora pro takovou klientskou rodinu. Kapacita workshopu pro odborníky omezena není, nicméně je nezbytná registrace předem do 22. 4. 2022.

Více informací a registrace na konferenci zde:

https://ranapecezlin.cz/na-jedne-lodi/ 

Konference je pořádána v rámci projektu „Rozvoj a profesionalizace služby rané péče“, registrační číslo CZ.03.2.63/0.0/0.0/19_098/0015225, díky podpoře Evropské unie, Evropského sociálního fondu, Operačního programu zaměstnanost a dále díky podpoře státního rozpočtu.

Pořadatel: 
Středisko rané péče EDUCO Zlín z. s., Chlumská 453, 763 02 Zlín – Louky, ranapece.zlin@volny.cz