CIHLAFEST NABÍDNE NÁVŠTEVNÍKŮM CIRKUSOVÉ UMĚNÍ V PODÁNÍ CIRK LA PUTYKA

Datum: 
Sobota, 6. Srpen 2022 -
11:00 - 23:00
Místo konání akce: 
Chráněné bydlení Slapy, čp.74
Stručný popis: 

Již tradiční festival nedaleko Slapské přehrady se letos uskuteční už po jedenácté v Chráněném bydlení Fara v obci Slapy. Rozlehlá farní zahrada se na jeden den promění v místo pro pobavení a setkání milovníků divadla a muziky. Na dvou scénách se 6. srpna představí kapely nejrůznějších žánrů, divadla, žongléři, artisté.  Návštěvníci se mohou těšit na Cirk la Putyka a jeho cirkusovou expedici "Kaleidoscope" a mnoho dalších umělců.  

Podrobný popis: 

V sobotu 6. srpna se od 11 hodin koná na zahradě Chráněného bydlení Fara nedaleko od Slapské přehrady tradiční benefiční festival CIHLAFEST. K letní prázdninové sobotě tento festival už prakticky neodmyslitelně patří. Ani letošní léto se bez festivalu zkrátka neobejde, a tak se první srpnovou sobotu sejdou herci, hudebníci, artisté a nabídnou návštěvníkům pestrou mozaiku kulturního programu. 

 

Na svá vystoupení se již těší kapely, v kterých společně hrají hudebníci s postižením i bez postižení. Radost z hudby si odpoledne od 15.00 posluchači užijí s kapelami BeneBend, s kapelou organizace Benediktus z Chotěboře, kde hrají a zpívají lidé s postižením spolu s asistenty. Kapela hraje téměř výhradně svoji unikátní tvorbu pro veřejnost, v klubech, kavárnách, ve školách a stará se tak mj. o přesah svojí práce na venek.  Lidé s postižením zde nacházejí seberealizaci, zažívají přijetí a úspěch a mohou být sami sebou Následně se na podiu vystřídají od 16.30 s FaraBandem. Hudební seskupení FaraBand vzniklo na základě pravidelných muzikoterapií klientů chráněného bydlení Slapy. “Cílem muzikoterapie je harmonizovat duši člověka a naladit jej k propojení s ostatními členy společného kruhu formou zvuku, zpěvu, bubnování a tance. Návštěvníci se mají na co těšit.” říká Petra Škorpíková, umělecká vedoucí a zpěvačka FaraBandu. 

 

 

Večer bude patřit bravůrním artistickým výkonům soboru Cirk La Putyka. Ten letos představí cirkusovou expedici za čistou radostí. Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Tak se dá shrnout inscenace nesoucí název Kaleidoskop. „Jak název napovídá, v nové show se soustředíme spíše na krásu formy, dynamiku a kouzlo okamžiku, než že bychom filozofovali o nesmrtelnosti brouka.“ říká Maksim Komaro. 

 

Ani večer nezůstaneme bez hudby. Od 19.30 s kapelou Stanley´s Old Boys si všichni milovníci osmdesátek zpříjemní sobotní letní podvečer a tato kapela také letošní kulturní program svým vystoupením zakončí.  

 

Letošní ročník bude posledním ročníkem na tomto místě a v příštích letech plánujeme posunout festival do jiné destinace, a proto se v programu budeme soustředit na představení sociálních služeb a problematiky lidí s postižení. Odpoledne bude plné her a soutěží, které návštěvníkům přiblíží pocit, jak se mohou cítit v cizí kůži. Celý den bude zajištěno skvělé občerstvení, dílny pro děti i neposedné dospělé - facepainting, worshop s velkými bublinami. K vyzkoušení bude zážitková psycholampa od designerky Anny Marešové a režisérky Kláry Jakubové, která na vlastní kůži přiblíží, jak se cítí lidé trpící schizofrenií. V areálu zahrady se každoročně nachází i stanové městečko, kde je možné po náročném dni přespat. Vstupenky jsou již k dispozici v předprodeji na https://www.akcecihla.cz/predprodej-vstupenek/. Přijďte se nechat nabít na zbytek léta! 

 

Nezisková organizace Portus Praha se už více jak 20 let zabývá podporou lidí s mentálním postižením. Díky prodaným cihlám v celostátní benefiční sbírce s názvem AKCE CIHLA pomáhá k samostatnějšímu životu svých klientů bez vyčlenění.  Start 23. ročníku sbírky AKCE CIHLA doprovází marketingová kampaň s TV spotem, kterou pro Portus připravila agentura dotcom advertising. O produkci první hraného televizního spotu, který se natáčel v pražském divadle ABC s klienty Portusu, se postarala AZN kru a UMG Production. 
Letošní start celostátní benefiční sbírky doprovází výjimečná kampaň, jejím klíčovým úkolem je komunikovat, že i lidé s mentálním postižením jsou plnohodnotnými členy společnosti a pokusit se opět nastartovat nejen šíření povědomí o akci, která se uplynulé roky vytratila z ulic ve stínu aktuální situace ve světe, ale i motivovat k zakoupení e-cihly.  V online prostoru běží 60sekunodvý TV spot od pondělí 13. června a během letních měsíců ho bude vysílat i Česká televize a u uvidíte ho i na plátnech kin. Svou Ecihlu si můžete zakoupit na webu akcecihla.cz   

 

Předprodej vstupenek: https://www.akcecihla.cz/cihlafest/predprodej-vstupenek/  

CIHLAFEST je organizován společností Portus Praha a patří k doprovodnému programu benefiční sbírkové kampaně AKCE CIHLA. Výtěžek z letošní sbírky bude použitý na opravu Chráněných bydlení v obci Slapy.    

Pořadatel: 
Portus Praha
Soubor: