Petr Vaculík: Dobrý sluha? – spíše pomocník

21.03.2009 16:20

Každé ráno, ať už je všední či sváteční den probíhá v mém životě dá se říct stejně – ranní hygiena, snídaně a pak se na invalidním vozíku přesunu k počítači. A tam pro mě začíná můj nejsnažší kontakt s okolním světem – internet.

Když byl předchůdce dnešního internetu, jak jinak, než pro potřebu armády vyvinut, nikdo neměl tušení, že se jeho osud bude ubírat tímto směrem. A musíme říct, že správným!

Vždyť dnes opravdu slouží k rychlé komunikaci mezi lidmi, firmami a společnostmi po celém světě, takže jej můžeme označit spíše jako neúnavného a spolehlivého pomocníka při řešení našich každodenních problémů, než jako sluhu.

A pro nás postižené, kromě usnadnění komunikace s okolním světem i tu nejjednodušší možnost přístupu k nepřebernému množství informací a odpovědí na otázky, které člověka napadnou, a na které musí nebo jen chce znát odpověď.

A co se týká toho, že internet může být také špatným pánem - vždyť je to jako se vším, co bylo vymyšleno a vynalezeno pro usnadnění a ulehčení práce člověka. I tady můžete velmi snadno propadnout hraní her, prohlížení www stránek s nesmyslnou a nebezpečnou tématikou, ale to už je věcí člověka, který po internetu brouzdá, a těch, kteří na něj své stránky umístňují. Jak už se člověk zachová záleží jenom na něm a na jeho zájmech a koníčcích.

Závěrem za svou osobu můžu říct, že pro mě se internet nestal sluhou, ale tím nejlepším pomocníkem a chci věřit tomu, že se mně nestane zlým a špatným pánem.