Martina Vaňková: Internet a můj handicap

01.02.2007 11:44

Co je to internet? Internet je světová komunikační síť, propojení počítačů prostřednictvím telefonních linek. Také spojuje lidi nejen v Česku, ale i v různých kontinentech. Je rychlejší než pošta. Je to zajímavá věda pro lidi. Internet občas krátíme na slovo „net“. Někdy mluvíme „net“ a jindy „internet“.

Internet pomáhá ve škole a také v zaměstnání. V naší škole se používá internet velmi často.
Internet je pro mě důležitý, když něco potřebuji najít: nějaké informace, témata, obrázky atd. To všechno na internetu najdu. Internet je dobrý pro dospělé i pro děti, někteří mohou být závislí, ale já nejsem závislá.
Poprvé jsem se setkala s internetem asi ve 12 letech. Na začátku mě internet moc nebavil a neuměla jsem jej ovládat, ale teď mě postupně začíná bavit a umím na něm pracovat. Poslední dobou ho používám méně, protože nemám moc času, přesto si vždycky chvilku najdu.
Ráda vyhledávám na internetu, nejvíce galerie herců, hereček a ostatních. Líbí se mi stránky „Seznam“ a taky „Google“. Nejčastěji navštěvuji „Seznam“ a „Deaf“.
Také se ráda podívám na nové zprávy a obrázky o Harry Potterovi, někdy mailuji a chatuji s lidmi.
V hodině informatiky se učíme o tom, jak vytvořit vlastní stránky. Informatika je pro mě zajímavý školní předmět.
Byl to určitě úspěch, že se objevil internet! Jak je to možné, že internet byl vynalezen? Je to neuvěřitelné, zázračné, skvělé! Já bych takový objev určitě nedokázala.
Jsem ráda, že internet existuje, má pro mě nesmírný význam, neboť jsem těžce sluchově postižená. Internet je pro mě nejen zdrojem informací, ale i zábavou, řekla bych, že je i mým společníkem.