Hana Kondrová: Jsem in, protože mám internet a mobilní telefon

27.03.2011 11:38

Jednoho dne mě navštívila slepota a zůstala u mě dodnes, mrška jedna. Myslela si, že nade mnou zvítězí, že mě zdeptá. Uštědřila mi pár pěkných políčků, schytala jsem několik výstavních modřin a dokonce i zlomená noha byla, než jsem se naučila chodit s bílou holí.

Depresívní náladu mi vyléčili dva kamarádi, internet a mobilní telefon. Bojují se mnou proti mému handicapu.
 Internet se zabydlel v mém počítači a stal se nenahraditelným pomocníkem v mém životě. Najde mi cokoli, co od něho žádám. Stačí zadat do vyhledávače „strýčkovi googlemu“ moje přání a je mi ihned vyhověno. Díky němu jsem se stala dobrou kuchařkou, což velice cení moje rodina. Škoda jen , že nemyje za mě nádobí.

 I o mojí vodící psí slečnu se stará. Když jí dochází krmivo, přes internetový obchod objednám nový proviant a krmivo mi přivezou až domů . Tomu se říká komfort.

 Kvůli slepotě jsem musela čekat na koukavce, aby mi přečetl složení léků, které jsem si přinesla z lékárny. Už nemusím. Internet mi vyhledá příslušný příbalový leták a příjemný hlas v počítači mi jej přečte. Tak se stávám samostatnější.
 Občas cestuji vlakem za svými přáteli . Internet mi vždy spolehlivě najde spojení a ještě mi zajistí místenku. Pomocí internetové pošty zasílám dopisy, vzkazy. A nebo jen tak surfuji po netu a jsem informovaná o tom, co se právě děje ve světě.
 V knihovně digitálních dokumentů mi stahuje knihy dle mého výběru. Časopisy má také pro mě připravené, stačí si jen vybrat.
 Je libo si popovídat s kamarádkou, prosím i toto je možné přes internet. Služba skype mi umožní hovořit tak dlouho jak se mi zlíbí.

 Nezklame mě ani při mezinárodním spojení. Nevadí mu jakákoli vzdálenost, i když ho žádám o spojení do Švýcarska, ani to pro něho není na překážku. Občas si chci popovídat se svojí neteří ve Washingtonu, i to je možné. Umí vyhledat jakékoli telefonní číslo na zeměkouli , však mi mnohokrát rád posloužil. Dokonce i zaměstnání mi vyhledal, pracuji s pohodlí domova na internetu. Mohu se s ním toulat po světě, mohu navštívit jakýkoli stát, kontinent , moře, hory , mohu se seznámit s indiány, poznávat různou kulturu národů. Na internetu najdu mapy celého světa, mohu navštívit zoologické zahrady kdekoliv na světě. Je vždy připraven mi posloužit a já ho za to mám moc ráda.Obohatil mi můj život.

 Druhý můj nejlepší přítel je mobilní telefon . Nezůstal pozadu za svým internetovým kamarádem. Je mnohem menší, ovšem je stále se mnou na mých cestách a já se necítím tak ztracená v tom velikém světě. Je připraven mi kdykoli pomoci, když se dostanu do nesnází . Občas mi slepota zamotá hlavu a já sejdu z trasy. Mobilní telefon mi rád ochotně pomůže a nikdy se nevymlouvá, že nemá čas.

 Stačí stisknout knoflík , zavolat na navigační centrum a tam mi ohlásí , kde se zrovna nacházím.
 Někdy se stává ,že se moje dítko opozdí . Většinou zpanikařím a hned si v moji fantazii maluji katastrofický scénář. Mám však vždy po ruce mobilního přítele , který zavolá na mobil mého nezbedného dítka a já se uklidním, když slyším, že je vše v naprostém pořádku.

 Pomocí dvou kamarádů internetu a mobilního telefonu vítězím nad svojí slepotou. Jsem zkrátka in.