Od 1. ledna 2027 budou studenti do 26 let a senioři nad 65 let platit za vlakovou i autobusovou jízdenku pouze 25 procent ceníkové sazby. Pro pravidelné dojíždění to může znamenat úsporu od několika set do několika tisíc korun ročně. Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají svoji zákonnou slevu dál, ta se reformou nemění. U dětí 6 až 18 let a invalidních důchodců III. stupně se zatím čeká, jestli se sleva také zvýší na 75 %. Pracující ve středním věku ale plnou cenu zaplatí stejně jako dnes. Návrat slevy 75 % potvrdilo Ministerstvo dopravy v dubnu 2026 spolu s avizovaným datem 1. ledna 2027. Ministr Ivan Bednárik (SPD) o termínu informoval prostřednictvím ČTK. …
Přečíst celý článek