Každý, kdo parkuje ve městě, to zná. Přijedete domů, objíždíte blok, kroužíte deset minut a nakonec zjistíte, že poslední volné místo zabírá auto, které tam očividně nemá co dělat. Nejčastěji jde o vyhrazená místa pro rezidenty, nebo osoby se zdravotním postižením. A právě tehdy napadne mnoho lidí otázka: dá se s tím něco dělat? A má smysl to hlásit? Téma, které se v poslední době řeší i v zahraničí, znovu otevřelo debatu o tom, jak daleko sahá právo „ozvat se“ a kde už začíná zbytečná buzerace. …
Přečíst celý článek