Aktuálně

21.05.2016 14:31

Každý s trvalým pobytem v České republice se účastní veřejného zdravotního pojištění a s tím se pojí i povinnost platit pojistné. V určitých životních situacích je plátcem pojištění stát. Aby však stát za pojištěnce platil, musí nejprve proběhnout řetězec oznámení, na jehož počátku přitom zpravidla stojí sám pojištěnec. Pokud on sám aktivně neoznámí pojišťovně změny, riskuje vznik dluhu na pojistném.

Na Sněžku pro Lilienku půjde Vojtíšek, Péťa i Simonka

21.05.2016 11:00

Už za týden, v sobotu 28. května, se paralympionik Jaroslav Petrouš a exposlankyně Kateřina Klasnová opět vydají se stovkami lidí na nejvyšší horu Česka. Letos pro malou Lilienku Klimkovou. Čtvrtý ročník charitativního výstupu na Sněžku se poprvé nekoná pro dítě po amputaci. Lilienka se narodila s vzácnou vývojovou vadou bez obou rukou v ramenou. Podpořit Lilienku přijdou i všechny děti, které byly hlavní tváří předchozích ročníků.

18.05.2016 11:19

Jedna z otázek v dotazníku, který byl určen lidem s vážným duševním onemocněním, zněla „Co dalšího se vám osvědčilo při zvládání potíží?“ Někteří z respondentů se trochu víc rozepsali. Jejich odpovědi najdete v tomto článku.

17.05.2016 12:50

Národní muzeum a Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, z. s., podepsaly 16. května 2016 memorandum o spolupráci, které je zaměřeno na co největší zpřístupnění objektů a expozic Národního muzea pro návštěvníky s omezenou schopností pohybu a orientace. Nejbližší společné aktivity se budou týkat zejména konzultací při tvorbě komplexu nových expozic Národního muzea, které budou otevřené pro návštěvníky po celkové rekonstrukci Historické budovy Národního muzea a jejím propojení s vedlejší Novou budovou Národního muzea.

Vodafone chce přizpůsobit svoje tarify osobám se zdravotním postižením

16.05.2016 9:15

Vznikne speciální tarif, popřípadě tarify pro zdravotně hendikepované uživatele mobilních telefonů? Vodafone vážně zvažuje, že přizpůsobí svoje tarify i osobám se zdravotním postižením. Pokud zodpovíte on-line dotazník s 10 otázkami, pomůžete Vodafonu vyjasnit, jak lidé se zdravotním postižením využívají mobilní připojení a data. 

Světluščí autobusová Kavárna POTMĚ startuje tour bez nehod po Česku

13.05.2016 19:22

Mobilní Kavárna POTMĚ, ve které obsluhují nevidomí kavárníci na palubě zatemněného autobusu, přivítá první hosty 17. května ve 13.00 hodin na náměstí Jana Palacha. Slavnostní zahájení 5. ročníku s podtitulem „bez nehod“ nabídne úterním VIP i běžným návštěvníkům nejen lahodný nápoj, světluščí hrneček a button na památku, ale také možnost otestovat své řidičské schopnosti na závodním simulátoru.

Na Colours of Ostrava opět bez bariér

13.05.2016 19:04

V minulém roce navštívilo multižánrový hudební festival Colours of Ostrava téměř 700 zdravotně znevýhodněných návštěvníků. Také letošní 15. ročník, který se uskuteční 14. až 17. července, nabídne řadu výhod pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P – jako jsou například zvýhodněná cena vstupenky, u ZTP/P doprovod zdarma, speciální tribuny, možnost objednat si zdarma asistenta, který poskytne servis při pohybu v areálu po celou dobu festivalu. 

11.05.2016 10:23

V neděli 15. května začne vzpomínková akce na oběti AIDS „Světlo pro AIDS“. Navečer se červeně rozsvítí některé budovy, den předtím na pražském Vítkově odstartuje běh proti homofobii a AIDS. V pátek se v Praze budou moci zájemci nechat bezplatně otestovat v sanitce. „International AIDS Candlelight Memorial“ se koná už po třiatřicáté, letos ve 115 zemích světa.

Stránky