Aktuálně

22.08.2016 17:17

České dráhy postupně uvádějí do mezinárodního provozu dva nové typy komfortních velkoprostorových vozů, které vznikly přestavbou oddílových vozů. Vagóny nabízejí komfortní cestování také vozíčkářům v klimatizovaném prostředí, zvláštní oddíl pro cestující s dětmi včetně místa pro umístění kočárku a místa pro jízdní kola. V pravidelném provozu budou tyto vozy sloužit na spojích Praha – Ústí nad Labem – Děčín – Berlín – Hamburk – Kiel a ve vlaku „Slovenská strela“ mezi Prahou, Brnem a Bratislavou.

MSPV podporuje zachování stávajícího systému rané péče v ČR

16.08.2016 8:35

Raná péče má v České republice již 25letou tradici, jako komunitní služba úspěšně pomáhá rodinám s dětmi s postižením. Sociální model rané péče v ČR představuje profesionální, moderní a uznávaný systém v evropském i světovém srovnání a je z kompetenčního zákona správně ukotven v zákoně o sociálních službách.

07.08.2016 8:56

Ve druhém čtvrtletí se na ochránkyni obrátilo 2103 lidí s žádostí o pomoc při řešení své životní situace. Dvě třetiny (64 %) jejich podnětů spadá do působnosti veřejného ochránce práv a ochránkyně se jimi může zabývat. Stabilně největší počet stížností se týká oblasti sociálního zabezpečení. 

Český neziskový sektor má nové nastavení spolupráce se státem a v mezinárodním srovnání se drží na třetím místě

03.08.2016 11:07

V českém neziskovém sektoru došlo v roce 2015 k novému nastavení spolupráce se státem a neziskové organizace uměly lépe prosazovat svoje zájmy. I tyto závěry vyplývají z mezinárodního srovnání Americké agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID), jejímž partnerem v České republice je Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR). Hodnocení dané metodikou USAID se zaměřuje na posouzení rozvoje neziskového sektoru, jeho stability, úrovně finančního zajištění nebo legislativního zázemí. Hodnocení probíhá v celkem 29 zemích střední a východní Evropy a Eurasie. Český neziskový sektor se drží na třetím místě za Estonskem a Polskem.

01.08.2016 14:20

Lidé se zdravotním postižením využívají spoje Českých drah stále častěji a jejich zájem velmi rychle roste. Elektronický objednávkový systém národního dopravce pro přepravu osob se zdravotním postižením zaznamenal za letošní první pololetí 3 251 objednávek, o třetinu více než loni za stejné období. Systém využívají především vozíčkáři, pro které dopravce zajišťuje nejčastěji asistenci při nástupu a výstupu u vlaků.

Metrostav handy cyklo maraton 2016 projede všemi kraji ČR

01.08.2016 9:48

Jeden z největších sportovně-integračních projektů současnosti se letos posune do zcela nových rozměrů a dozná řadu změn a vylepšení. Do čtvrtého ročníku unikátního Metrostav handy cyklo maratonu se letos zapojí všech čtrnáct krajů České republiky a poprvé od roku 2013 se kompletně změní způsob vytváření trasy i oceňování vítězů! Benefiční závod okolo Česka z Prahy do Bratislavy a zpět, o délce 2222 km a časovém limitu 111 hodin, startuje 2. srpna, v jednu hodinu po poledni, z Hradčanského náměstí v Praze.

26.07.2016 11:10

Od 1. září 2016 nabude účinnosti novela vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách. Vyhláška je základním dokumentem k hodnocení schopnosti zvládat základní životní potřeby pro účely přiznání jednotlivých stupňů příspěvku na péči. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR upozorňuje na změny, které novela přináší. 

Stránky