Škola zotavení

Širokou škálu kurzů s tematikou spojenou s duševním zdravím a nemocí nabízí v Praze zdarma Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví. 

Máte vy nebo někdo z vašich blízkých zkušenost s duševním onemocněním? Přihlaste se na kurzy, které vám pomohou žít spokojenější a naplněný život navzdory zdravotním obtížím, jimž musíte občas čelit.

Začínáme v dubnu.

 

Recovery Škola zotavení nabízí širokou škálu kurzů s tematikou spojenou s duševním zdravím a nemocí.

Na vytváření vzdělávacích programů i na výuce se spolu s odborníky z pomáhajících profesí podílejí lidé s vlastní zkušeností s duševním onemocněním.

Kurzy jsou určeny jak lidem s duševním onemocněním, tak i jejich blízkým, jejichž role může být v procesu zotavování klíčová. Posilujeme umění stavět na silných stránkách jednotlivce a orientovat se na budoucnost.

Téma: Sebeřízení - 17. 4. 2018

Jak zvládat obtíže spojené s duševním onemocněním? Co dokážeme sami? Nakolik jsme schopni říci si o podporu svým blízkým, okolí, společnosti, odborníkům na duševní zdraví, případně i těm, kteří prožili něco podobného? Budeme diskutovat o tom, jak můžeme dosáhnout toho, abychom měli nemoc pod kontrolou, nebo jak včas zachytit varovné příznaky. Nabízíme prostor pro vzájemnou inspiraci v tom, jak se cítit lépe, porozumět sám sobě, jak posílit své sebevědomí a jak hledat vnitřní motivaci.

Téma: Zotavení (Recovery)  - 24. 4. 2018

Lze se uzdravit z vážné duševní nemoci? Je zotavení možné? A je pro každého? Jakou roli hraje v životě důvěra, naděje a odhodlání vyrovnat se s nemocí a žít plnohodnotný život? Základní kurz Školy zotavení seznámí studenty s konceptem zotavení (Recovery).

Organizátorem kurzů je Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví. Kurzy se konají na adrese Řehořova 10, 130 00 Praha 3 a všechny kurzy jsou zdarma.

Další kurzy proběhnou v květnu a červnu a budou zaměřena na tato témata:

finanční gramotnost   (10. 5. 2018)

sebeprezentace           (15. 5. 2018)

mezilidské vztahy jako součást zotavení (2 dny – 23. - 24. 5. 2018)  

sociální sítě                 (21. 6. 2018)

stigma a self-stigma    (6. 6. 2018)

jak komunikovat s lékařem nejen o medikaci (19. 6. 2018)

 

Více informací:

Petra Kubinová
projektová manažerka
+420 774 393 704
kubinova@cmhcd.cz

Více informací najdete také na webových stránkách www.cmhcd.cz

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.