O svéprávnosti a odpovědnosti podle nového občanského zákoníku

Oba semináře se konají 25. a 26. května v Českém Krumlově, účast je zdarma, nutno se zaregistrovat. 

ROZHODUJI ZA SEBE ANEB PROBLEMATIKA SVÉPRÁVNOSTI V NOVÉM OBČANSKÉM ZÁKONÍKU

Nový občanský zákoník přinesl do tématu opatrovnictví a svéprávnosti množství zásadních změn, a my jim společně přijdeme na kloub. Rozebereme nové podmínky omezení svéprávnosti. Vysvětlíme si nové povinnosti opatrovníků, ale i povahu a funkci nových právních institutů jako např. podpory, zastoupení členem domácnosti, předběžných prohlášení i dalších. Pojednáno bude i o opatrovnické radě. Cílem semináře bude získat kvalitní přehled o nové právní úpravě, nových nástrojích a o tom, kdy a jak je možné je použít.

Termín: 26. 5. 2015 v Českém Krumlově

 

ODPOVĚDNOST PŘI POSKYTOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ANEB "KDO ZA TO MŮŽE"?

Pracovníci v sociálních službách, jako i pracovníci v jiných profesích, si často kladou otázku, kdo bude odpovědný, když se něco stane. A stát se může cokoliv, komukoliv. Kdo ale za to bude odpovídat? Kde končí něčí práva a kde začínají jeho povinnosti? Kdo zaplatí škodu? Jak s nastalou situací naložit? V průběhu semináře si tyto, a mnohé další otázky zodpovíme za pomoci modelových situací. Budete si moci pod vedením zkušeného odborníka vyzkoušet, jak by se situace řešila, kdyby k něčemu došlo. Po absolvování semináře tak budete do své praxe vyzbrojeni užitečnými návody jak postupovat a na co si dát pozor.

Termín: 25. 5. 2015 v Českém Krumlově

Oba semináře budou probíhat v Českém Krumlově, materiály si budete moci stáhnout před konáním kurzu z našeho webu.

Projekt je financován z prostředků ESF a státního rozpočtu České republiky prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost OP LLZ.

Bližší informace Vám zašleme před konáním kurzu. Na kurz je nutné se přihlásit a takto si rezervovat místo – kapacita je omezena.

Kontaktní osoba:

Katarína Hečková, LLP Vision, kheckova@llp.cz,  tel. +420 734 158 281

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.