Ministr i Muž roku si zahráli bocciu

Na veletrhu sociálních služeb v Pardubicích si ji vyzkoušeli u prezentačního stánku Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ.

Ministr pro lidská práva Jan Chvojka si na Veletrhu sociálních služeb, který se uskutečnil ve středu 16. srpna na pardubickém zámku, vyzkoušel u prezentačního stánku Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ bocciu.

Sport, který se podobá francouzské hře pétanque, ale je uzpůsobený tak, aby se do něj mohli zapojit i lidé s těžkým tělesným postižením, otestoval poprvé v životě společně s náměstkem pardubického primátora Jakubem Rychteckým.

O úvodní čestný hod ostře sledovaného zápasu se postarala klientka SVÍTÁNÍ Michaela Procházková. „Měla jsem trochu trému,“ svěřila se.  

Po napínavém souboji si pak oba politici prohlédli reprezentativní výrobky, které vytvořili klienti Tranzitního programu školy SVÍTÁNÍ. Jeho cílem je pomáhat lidem s hendikepem, aby měli větší šanci začlenit se do společnosti a také nalézt zaměstnání na trhu práce.

„Velmi si vážím práce, kterou SVÍTÁNÍ dělá pro zdravotně postižené. K pětadvaceti letům jeho fungování mu přeji vše dobré a věřím, že bude existovat alespoň dalších sto let,“ konstatoval ministr pro lidská práva Jan Chvojka.

Bocciu si se SVÍTÁNÍM vyzkoušeli také moderátoři celé akce Filip Novotný a Muž roku 2009 Martin Zach, který je po úrazu upoután na invalidní vozík. 

Lukáš Peška

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.