Martin Macháček: Internet a můj handicap

01.02.2007 11:17

Může internet pomáhat i nám neslyšícím?
Myslím,že velmi pomáhá v komunikaci s ostatními neslyšícími nebo i jinak postiženými,ale i se slyšícími lidmi.Já jsem neslyšící a chodím do 6.třídy.

Jak dlouho znám internet?
Používat internet jsem se naučil ve třetí třídě. Doma ho mám dva roky. Na internetu píšu SMS nebo e-mail kamarádům, posíláme si fotky. Není jen zábava, ale i učení. Hledám tam zajímavé věci, když se ve škole učím dějepis a zeměpis,abych dobře vyprávěl ve škole dětem a učiteli.Tam je hodně toho,co nenajdu v učebnici. Nerad jsem četl knížky jenom noviny,ale internet mi pomáhá rozumět více slovům. Pomalu si zvykám číst a také tomu rozumět. Neslyšící často nerozumí číst,a proto neradi čtou. Tam najdu slova kterým nerozumím ve slovníku, kde můžu přečíst vysvětlení a uvidět fotky nebo obrázky.

 
Na internetu najdu také různé mapy měst a hor. Také můžu najít dopravní spoje. Když jedu na hory, hledám tam cesty, kam se jdu potom podívat, jak tam přijedu a pak pojedu domů.

 
Televize a rádia tam mají také vlastní stránky. Tam se můžu hned podívat co je v televizi a povídat si s herci. Myslím, že ani nepotřebuji televizi. Líbí se mi, že najdu i to, co bylo v televizi dříve. To je opravdu zajímavé.

 
Zajímají mě hry na počítače. Nevím jak můžu pokračovat? Pomoc hledám na internetu. Můžu se poradit a povídat s někým, kdo to ví.

 
Máš pocit že jsi sám, nemáš kamaráda?
Můžeš chatovat po internetu s jinými lidmi.můžu si povídat s tím, kdo je neslyšící nebo i s jiným.
Hledáš práci? Také můžeš najít na internetu. Jsou tam stále nové a nové věci. Nikdy nebudu znát všechno. Někdy ale neznám adresu, kde to hledat, tak pomůžou vyhledávače.

 
Internet je důležitý pro dnešní svět a život. Vím, že se dá nakoupit po internetu, platit po internetu, někdy nemusí maminka už chodit na úřad. Můžou ho používat  i žáci a čím dříve se to naučí, tím to bude lepší. Dnes je tolik možností, je dobré toho využít. Myslím, kdo se naučí pracovat na internetu brzy, má pak mnoho informací. Moc toho ještě neumím, musím pořád učit,ale už vím, že to moc pomáhá.