Huntingtonova choroba

Huntingtonova choroba

26.11.2008 12:44

Huntingtonova choroba je dědičné onemocnění mozku - v České republice jí trpí asi tisícovka pacientů. Příznaky se začínají objevovat ve středním věku - jde o záškuby a kroutivé pohyby končetin, postižení řeči, úbytek intelektu. Pacient postupně ztrácí schopnost sám se o sebe postarat a zůstává plně závislý na okolí. Dojemný Příběh Kateřiny a jejího nemocného otce v pořadu České televize z cyklu Diagnóza vypráví i o síle lásky v mezilidských vztazích.

Huntingtonova choroba: neúprosný rozsudek smrti

13.01.2013 14:35

Huntingtonova choroba je závažné a tragické onemocnění. Jeho podstatou je poškození některých nervových buněk v mozku, které začínají postupně odumírat. Nemoc se vyskytuje relativně vzácně, bohužel je však neléčitelná a po velkých útrapách včetně úplného rozpadu osobnosti vede ke smrti postiženého. Na webu Ordinace.cz popisuje toho onemocnění MUDr. Jiří Štefánek.

Huntingtonova choroba

15.06.2014 12:04

Příspěvek na webu Společnosti pro pomoc při Huntingtonově chorobě je členěn do kapitol Huntingtonova choroba, Příčiny a vznik HCH, Formy HCH, Příznaky HCH, Možnosti léčby HCH a Genetické testování HCH.

Huntingtonova choroba

15.06.2014 12:05

Stránky MUDr. Jiřího Štefánka o nemocech, medicíně a jejím studiu jsou primárně určeny studentům 1. LF UK, ale kromě toho i komukoliv, kdo se chce na internetu dozvědět nějaké základní informace o medicíně, důležitých a častých nemocech, jejich projevech a léčbě. Popis Huntingtonovy choroby je zde doplněn názorným videem.