Jak žít s alergií

Potravinové alergie

28.05.2008 10:20
Příspěvek na webu Doktoronline.cz obsahuje rady, jak si počínat při přípravě jídelníčku, jestliže dítě trpí potravinovou alergií.

Potravinové alergie

12.06.2014 22:29

Seznam článků na téma potravinové intolerance a alergie, které jsou publikovány na serveru Potravinová alergie.info. Články se týkají potravinových alergií a intolerancí, zejména Alergie na mléčnou bílkovinu (ABKM), Intolerance laktózy, Celiakie, Duhringova choroba, Alergie na vejce, rozdělení alergií a intolerancí. Dalším tématem je problematika sociálních dávek a příspěvků státu pro občany postižené určitou formou potravinové alergie nebo intolerance.

Co máte Vy a Vaše rodina vědět o astmatu

12.06.2014 22:28

Publikace, která je k dispozici ke stažení na stránkách České iniciativy pro astma (ČIPA), obsahuje rady, které připravila Světová iniciativa pro astma (GINA) a ČIPA.

Alergikům více vyhovuje život na venkově

12.11.2012 22:17

Život na venkově v přirozeném kontaktu se zvířaty a zvířecími produkty je pro rozvoj alergie daleko méně rizikový než život ve městě, v částečně "sterilnějším", ale i znečištěnějším prostředí, s více či méně "umělou" stravou. Uvádí to a zdůvodňuje web U lékaře.cz.

Jak omezit alergii u malých dětí

12.11.2012 22:09

Abstrakt studie, jejíž závěry jsou podle odborníků přímo šokující - těsný kontakt se psy a kočkami v prvním roce života totiž může snižovat riziko vzniku alergie v dětství! Zpráva vyšla v prestižním lékařském časopise JAMA.

Epidemie alergií – důsledek přehnané hygieny?

12.11.2012 22:05

Profesor imunologie Václav Hořejší ve svém blogu na Aktuálně.cz informuje o tom, že mezi současnými imunology a alergology je dnes všeobecně přijímaná tzv. „hygienická hypotéza“ jako vysvětlení dnešní epidemie alergií. Jako nejvýraznější ochranný faktor proti alergiím byl identifikován život v raném dětství na farmě. To znamená nejenom někde na vesnici, ale tak, aby děti byly ve styku s hospodářskými zvířaty, prachem znečištěným jejich výkaly a půdními bakteriemi, aby pily přírodní, čerstvě nadojené nesterilizované mléko (samozřejmě kontaminované mnohými mikroorganismy).

Jak řešit alergii na zvířata?

12.11.2012 22:01

Dnes se alergie vyskytují stále častěji a právě přecitlivělost vůči zvířatům patří mezi velmi časté. Je to dáno také skutečností, že neustále přibývá rodin, které si pořizují do bytu různé domácí mazlíčky a možná až následně zjišťují, že nějakému členovi rodiny není jejich přítomnost zdraví prospěšná. Rady, jak si v takové situaci počínat, nabízí web Zdravě.cz.

Jak na alergii

12.11.2012 19:54

Příčina alergie není v žádném případě v přírodě. Na vině není ani pyl, ani prach, ba dokonce ani roztoči. Problémem je pouze postupně se zhoršující imunitní systém. A ten bohužel slábne nejen u jednotlivců, nýbrž u celé populace. Téměř každý z nás je na tom po této stránce hůř než zástupci předchozí generace, uvádí MUDr. Vladimíra Strnadelová v článku na AZ Rodina.cz a popisuje příčiny alergie, zabývá se také problémem s očkováním, nevyváženou stravou a střevní dysbiózou.

Život s alergií není jednoduchý

12.11.2012 19:50

Péče o alergika vyžaduje soustavné léčení, ale neslibuje vyléčení. Pro zlepšení stavu se užívají léky ke snížení přecitlivělosti pacienta, dále léky na odstranění akutních obtíží. Nejdůležitější jsou však léky preventivní, které mají protizánětlivý účinek. Významně působí i nácvik správného dýchání, které uvolňuje dýchací cesty, podporuje vykašlávání a zvyšuje fyzickou kondici.Více na stránkách České průmyslové zdravotní pojišťovny.

Život s alergií

12.11.2012 19:45

Stránky Život s alergií obsahují pylový kalendář a informace o alergické rýmě a alergickém astmatu a možnostech jejich léčby.

22.08.2014 16:27

Nesnášenlivost potravin se může projevovat mnoha způsoby. Nejde totiž jen o klasickou alergii, za problémy může stát také intolerance (nesnášenlivost) potravin, neschopnost těla zpracovat danou potravinu, či autoimunitní porucha. Příspěvek na webu Pro alergiky.cz se zabývá také diagnostikou a léčbou potravinové alergie a intolerance, eliminačními dietami pro zjištění potravinového alergenu, co dělat před potvrzením diagnózy potravinové alergie.