V současné době vzniká nová pracovní skupina pro mladé (18–30 let), která bude pracovat při Pacientské radě Ministerstva zdravotnictví. Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP) je členem Pacientské rady, a proto se zapojuje do hledání nových lidí, kteří chtějí sdílet svoje zkušenosti a chtějí přispět ke zlepšení poskytování zdravotní péče v České republice.
Pokud máte zkušenosti se zdravotnictvím, a to buď kvůli vlastnímu zdraví nebo jako pečující osoba o někoho blízkého, můžete se zapojit.
Pracovní skupina se v roce 2026 sejde přibližně 3x. První setkání, které bude on-line, se uskuteční 18. června 2026 odpoledne. Další jednání budou prezenční formou. Mělo by se jednat o facilitované workshopy – žádné „nudné porady“, ale společná práce na formulaci doporučení pro zlepšení systému a možnost ovlivnit témata, která se týkají mladých lidí žijící s nějakým zdravotním omezením. Není potřeba předchozí zkušenost, vše se dozvíte v průběhu úvodního jednání. MZ ČR proplácí cestovné, zajišťuje občerstvení a případně ubytování. Přihláška vám zabere 5–10 minut.
Přihlašovací formulář Pracovní Skupiny Pacientské rady pro mladé lidi na Ministerstvu zdravotnictví: https://forms.gle/3L8qgWWJoX3yeyzVA
Pokud máte nějaké dotazy, napište na e-mailovou adresu propacienty@mzd.gov.cz. Přihlašovací formulář je otevřen do 25. 5. 2026 (včetně).
Převzato z: Informace č.: 30 – 2026 (Pracovní skupina pro mladé při PR MZ ČR) | Národní rada osob se zdravotním postižením ČR | pomáháme druhým