Zdena Komendová: Život s Fb

13.03.2016 12:08

Už jsem pochopila, že Fb není FBI bez I, ale také komunikační nástroj.

Ale od začátku.

 

Šlo to velmi rychle, pár zdravotních problémů a urolog…a už od něj jsem šla s nálezem -rakovina močového měchýře. Hned jsem dostala termín operace a bohužel pak i druhý termín další operace, a to v Praze v Motole. Konečné řešení - urostomie.

 

Co to je? Úplně cizí slovo a lékaři moc neřeknou. Tak jsme s dcerou prohlížely internet, něco (skoro všechno) mě vyděsilo!

 

 Až po operaci a nějaké době jsem se dostala na stránky skupiny lidí se stejným nebo hodně podobným postižením - stránky stomiků. Psychicky mi pomohlo, že je nás více a máme stejné problémy s pomůckami, které musíme každodenně používat. Dostalo se mi plno rad a kontaktů na stomické firmy a různé ,,vychytávky“.  A hlavně ve skupině panuje optimistická nálada.

 

Vždy ráda ,,juknu“ kdo co píše, s čím se potýká a ráda poradím novým členům, tak jako předtím pomohli jiní mně. A i lidé, kteří mají stomii dočasnou, se ptají, jestli mohou na stránkách zůstat. Samozřejmě ano.

 

Někdy se s chutí zasměji ostřejšímu až černému humoru, který ve skupině panuje - kdybych měla močový měchýř, tak se snad i počůrám smíchy:-) .

 

Poradíme - už i já po dvou letech se stomií si dovolím radit. Popřejeme si - k svátku, k Vánocům… A snažíme se dívat optimisticky na svět - a bude líp. Díky FACEBOOKU!

 

Jo, a nevíte přesně co je stomie? No vývod a podrobnosti si najděte na internetu.:-)