Ladislav Svoboda: Můj fantastický život s internetem

13.03.2016 11:23

Od malička trpím poruchou autistického spektra, konkrétně Aspergerovým syndromem, mám problémy se sociálním porozuměním a chybí mi orientační schopnosti. Z jiného pohledu mám možná výhodu před ostatními, protože jsem vždycky byl jiný, nezažil jsem, co je to být normální.

Navzdory obtížnému dětství i dospívání s posměchem a opovržením svých vrstevníků jsem vždy velmi toužil po přijetí druhými, jenže kvůli svému zkreslenému vnímání věcí kolem sebe, neschopnosti udržet oční kontakt a kvůli výrazným potížím s komunikací s ostatními lidmi, jsem pravidelně dosahoval jen opaku.

My všichni máme v životě sny a já myslím, že internet mi neuvěřitelně pomohl. Bez nadsázky mi internet zvedl sebevědomí, sebeúctu i sebedůvěru. Je to velmi mocný nástroj, který může posloužit k mnohým účelům. Jeho možnosti jsou téměř nekonečné.

Vlastně si svůj život bez internetu nedokážu představit, bez něj bych byl odříznutý od světa. Používám ho ke komunikaci s lidmi, se kterými bych jinak komunikovat nemohl. Je to jako širé moře, které nemá hranice. Saň s nekonečným počtem hlav. Ten nejdemokratičtější nástroj vůbec.

Nikde jinde nemáte tolik možností publikovat, aniž byste byli čímkoliv omezováni. Já tohle využívám na maximum. Moje myšlenky a nápady se můžou po internetu rozletět jako hejno motýlů do všech světových stran. Moje profily na sociálních sítích může sledovat člověk z druhého konce světa, třeba z USA, z Indie, nebo z Japonska, i když to už je vysoce nepravděpodobné, díky rozdílnému písmu, ale může.

Čeština není světový jazyk, tak používám angličtinu, která je v dnešní době takové esperanto, nebo latina. Téměř univerzální jazyk, kterému rozumí většina světa. Každý z nás v sobě nosí určitý životní ideál. To, jak by chtěl prožít život, co by chtěl dělat, s kým by chtěl žít. Věřím ve své sny a díky internetu je i realizuji.

Dokonce jsem si i přes internet našel přítelkyni. Je to nesmírně krásná Američanka pocházející z Los Angeles. Má podobné zájmy jako já. Jmenuje se Lori a ve všem si dokonale rozumíme. Už se známe sedm měsíců, od první chvíle, kdy jsem se s ní dal do řeči na internetu. Je úžasné, že můžu mít díky internetu někoho tak mně blízkého až na druhém konci světa. Miluju na ní vše, její duši, povahu, oči, vlasy i nohy. S Lori si píši tak často, jak jen to situace dovolí. Vždycky mne naplní pocit štěstí, pokud s ní můžu být v kontaktu, co nejčastěji a co nejdéle. Má internetová láska mě nabíjí pozitivní energií. Je krásné žít pro někoho druhého, teď je život nádherný, každý den má svou cenu a já žádný nechci zmeškat. Díky, internete!