Monika Henčlová: Moje kniha

04.04.2015 21:26

Na počátku bylo slovo, to slovo bylo v mé hlavě, to slovo bylo KNIHA. Snad mi Jan odpustí, že si troufám parafrázovat začátek jeho evangelia. Tak to ale vážně bylo a narodila se kniha Holka divoká. Bible je mnohem větší a mnohem moudřejší knihou, ale tahle je veselá, pravdivá a navíc z dnešní doby.

 

A dál? Dál přišel na řadu můj starý známý internet. Mít knihy je totiž jedna věc, ale mít na ni peníze, mít editora a také vydavatele, je věc druhá. Pomohl mi internet, který mě spojil se zajímavými lidmi a také na konec s webovkou, která umí sehnat hodné lidičky a ti mi pomocí sponzoringu dali peníze na vydání knihy.

 

Bezva. Mám knihu, ale jak ji prodat?  A zase pomohl kamarád internet. Ani jsem netušila, kolik mám e-mailových adres ve svém adresáři. Stačilo jen vymyslet nabídkový e-mail a bylo to. Tolik lidí se mi ozvalo a mnozí i po několika letech. V první řadě je překvapilo, že ještě žiju, a v druhé řadě je mile překvapila zpráva o mé knížce.

 

Rozhodně netvrdím, že se mi podařilo prodat všechny knihy. Je to ale dobrý začátek výdělku na moji hypotéku. Mám totiž krásný byt, vlastně taky díky internetu, ale zatížený hypotékou. Díky internetu ale už vím, že ač hýbu jen hlavou, nikdy nemůžu být úplně sama a že mě bude vždy někdo podporovat v mých trochu bláznivých nápadech. Teď třeba studuji na Karlově univerzitě a internet mi opět velice pomáhá.