Za šest let provozu svezl brněnský Seniorbus šedesát tisíc cestujících

Brno, 7. června 2022 – Už šest let funguje v Brně služba Seniorbus. Speciální bezbariérové automobily dopravují seniory nejčastěji k lékaři nebo na úřady. Seniorbusy přepravily celkem už šedesát tisíc lidí. V letošním roce urazily skoro sedm tisíc kilometrů.

"První Seniorbus vyjel do brněnských ulic v roce 2016. Poptávka rostla velmi rychle, proto jsme brzy přikoupili druhý, pak třetí a čtvrtý vůz. Nyní jich po Brně jezdí šest a jsou každodenně plné. Seniorbusy jsou našim splněným předvolebním slibem z roku 2014. Jsem rád, že se daří seniorům tímto způsobem ulehčit cestování po městě,” uvedl Petr Hladík, první náměstek brněnské primátorky za KDU-ČSL.  

Seniorbusy ročně najedou okolo dvou set tisíc kilometrů. I přes navyšování počtů vozů je zájem Brňanů o tuto službu stále velký. "Za jeden měsíc evidují zaměstnanci v call centru okolo dvou tisíc hovorů a zhruba sto nových klientů. Za měsíc si lidé objednají i přes 1500 jízd. Zájem je stále obrovský, proto chceme tuto službu rozhodně zachovat a dále rozšiřovat. Službu využívají lidé nad sedmdesát let a lidé s tělesným postižením, pro které může být...

 

Klíčová slova: