Vydražte hokejový dres a pomozte vážně nemocným dvojčatům

Vánoční svátky se blíží a s nimi možnost se zastavit a prožít hezké chvíle se svými nejbližšími. Během adventu také o něco více myslíme na ty, kteří zažívají nelehké časy a potřebují naši pomoc. Společnost Cara Plasma se rozhodla uspořádat adventní charitativní dražbu hokejového dresu HC Dukla Jihlava podepsaného hráči. Výtěžek pomůže dvojčatům Františkovi a Vítkovi, kteří od narození bojují s vážnými zdravotními obtížemi.

František a Vítek Hypšovi jsou třináctiletá dvojčata, která přišla na svět ve 25. týdnu těhotenství. Následkem předčasného porodu trpí oba chlapci fyzickým i mentálním postižením. Pohybují se pouze pomocí invalidního vozíku a jejich stav vyžaduje celodenní péči obou rodičů, kteří se jim snaží zajistit to nejlepší. Současně se starají o starší dceru Terezku.

  Chlapci navštěvují speciální školu, kam je rodiče denně vozí, navzdory tomu, že dojíždění do 40 km vzdáleného města je pro všechny náročné. Oba potřebují pravidelné rehabilitace a nejrůznější zdravotní pomůcky, které nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Pokud...

 

Klíčová slova: