V Plzni se běželo pro Světlušku

 

ZAK TV
20:00 Zprávy ZAK TV
Martina ŠTEMBEROVÁ, moderátorka

Na nádvoří plzeňského pivovaru se sešli běžci, a to v rámci Nočního běhu pro Světlušku. Délku trasy si mohl každý zvolit podle sebe. Kromě charitativního běhu noční Plzní čekal na všechny návštěvníky i doprovodný program.

Petr KOSAŘ, redaktor

VPlzni se již pošesté konal noční běh pro Světlušku. Na nádvoří plzeňského pivovaru se i přes nepříznivé počasí sešli běžci všech věkových kategorií na podporu zrakově handicappovaných.

Gabriela DRASTICHOVÁ, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu

Na každém Nočním běhu pro Světlušku s náma běhají i nevidomí a slabozrací a sportovci nebo rekreační běžci. A tady v Plzni jich máme z těch sedmi běhů vždycky nejvíc, protože Plzeň má úplně skvělý zázemí pro lidi s těžkým zrakovým postižením. Je tady speciální škola. Je tady tyfloservis, tyflocentrum, raná péče. A je vidět, že se v Plzni těmhle službám moc daří, a proto je tady dneska s námi víc než 20 nevidomých běžců.

Petr KOSAŘ, redaktor

Kromě samotného běhu čekal na všechny i doprovodný program v podobě živé kapely a vystoupení mistra České republiky v tzv. jojováním. Podpořit akce přišli i fotbalisté FC Viktoria Plzeň nebo členové činohry divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni.

Václav HANZLÍK, tiskový mluvčí FC Viktoria Plzeň

Máme tady hráče B. týmu. Máme tady hráče dorostu. Hráči vlastně dorostenek. Takže ti všichni dneska poběží a nevypsali jsme žádnou prémii, ale jsme hrozně rádi, že se vlastně dobrovolně přihlásili a chtějí běžet s náma.

Michal ŠTĚRBA, ředitel Gramofonových závodů Media

Divadlo se do toho zapojuje tak, že vybere nejneschopnějšího a nejstaršího člena činohry. To jsem já a pak čtyři krásný mladý muže a ty ho nesou celou trasu. Já jsem zvolil šestikilometrovou, protože kluci jsou mladý a nevycválaný. A jsme samozřejmě jinak vážně rádi, že může podpořit takovýhle skvělej projekt, kterej zcela evidentně má smysl, má historii, má budoucnost. Je strašně fajn, že tolik lidí to podporuje.

Petr KOSAŘ, redaktor

Celá akce probíhala v pozitivním duchu. Trasa byla koncepována pro aktivní běžce i pro netrénované. Její délku si každý mohl zvolit podle svých možností.

osoba

Je to super akce. Já to mám ráda. Už to běžím poněkolikátý Světlušku a je to skvělá věc.

osoba

Já jsem běžel přes kratší trasu. Bylo to fajn. Jsem rád, že jsem mohl podpořit.

osoba

Je to perfektní akce. Jsem tu dneska poprvé, ale určitě je to zážitek, na který nezapomenu. Asi příští rok poběžím znovu.

Petr KOSAŘ, redaktor
 

Část výtěžku z akce poputuje do veřejného fondu Světluška a zbytek bude účelně rozdělen do dalších charitativních projektů. Pro televizi ZAK Petr Kosař....
 
Klíčová slova: