V nedělním Volkswagen Maraton Praha se poběží za tým i pro dobrou věc

Už zítra, v neděli 8. května se do hlavního města České republiky po třech letech navrátí tisíce běžců a běžkyň na Volkswagen Maraton Praha 2022, který letos poprvé obohatí koncept Battle of the Teams.

Účastníci závodu budou mít možnost běžet v týmu, který si sami zvolí, a zároveň pro dobrou věc, neboť každý z týmů podporuje nějakou charitativní organizaci. Běžec si může vybrat tým podle kapitána, nebo podle dobročinné organizace, jejíž činnost mu je blízká. Organizace pak finanční výtěžek použijí na realizaci celé řady projektů. V Battle of the Teams navíc každý závodník aktivně přispěje k vítězství právě svého týmu.  

Týmů bude celkem šest, každý z nich povede jiný kapitán a každý podpoří jinou neziskovou organizaci či nadační fond. Sportovci si sami mohou vybrat, zda poběží například pro děti s nádorovým onemocněním, sportovní sny lidí s postižením nebo životní prostředí. Tým si ale mohou zvolit i podle kapitána – vrcholového sportovce. Budou tak mít jedinečnou příležitost nejen podpořit dobrou věc, ale také blíže poznat české přední sportovce, zaběhat si s nimi a získat od nich zajímavé ceny.  

Tým Volkswagen v čele s atletkou, dvojnásobnou mistryní světa...

 

Klíčová slova: