V Hořovicích na Berounsku funguje nový denní stacionář pro lidi s mentálním nebo kombinovaným postižením

Nový stacionář v Hořovicích je určen pro lidi s mentálním nebo kombinovaným postižením, a to od jednoho roku do 65 let. Povozuje ho nezisková organizace Dobromysl. Stacionář má ještě volnou kapacitu, aktuálně je přihlášených osm klientů.

Ke klientům nového stacionáře patří také Terezka. Rodiče ji právě přivedli a byla u toho i redaktorka Markéta Šulejová:

"Tady si vybere skříňku, kde bude mít své osobní věci," říká vedoucí denního stacionáře v Hořovicích Petra Matějková a ukazuje nové prostory rodičům Terezky. Ta bude zatím do stacionáře chodit dva dny v týdnu. Pro rodiče to bude úleva a pomůže to i Terezce, uvádí její maminka. "My si třeba můžeme vyřídit spoustu věcí na úřadě nebo bude pro nás jednodušší nakoupit. Hlavně Terezce to pomůže k samostatnosti, bude mezi lidmi. Pomůže jí to i v psychickém a fyzickém vývoji."

Terezka ráda zpívá a tak ji bude určitě bavit muzikoterapie. Petra Matějková přibližuje, jaké další druhy terapií klienty připravují: "Kromě muzikoterapie také arteterapii. Tu ale až tady bude více klientů, protože ji zatím nenaplníme. Na pátky máme jednou měsíčně domluvenou canisterapii, a až bude lepší počasí, tak se bude jezdit i na hippoterapie."

Podle ředitelky neziskové organizace Dobromysl Kateřiny Dvořákové, která stacionář provozuje, právě tato služba v regionu velmi chyběla. Začali proto jednat s městem Hořovice: "Velmi nám...

 

Klíčová slova: