Statečná Verunka se pere s osudem

Verunka je jedenáctiletá dívenka z Liberce, která působí mladším dojmem. Přestože trpí kombinací mnoha různých zdravotních handicapů, díky intenzivní rehabilitaci dělá velké pokroky. Zdravotní pojišťovny ale její léčbu hradí jen z malé části.

S potížemi se potýká od narození kvůli komplikovanému porodu. Na svět přišla císařským řezem, krátce byla oživována. Bezprostředně se dostavily novorozenecké křeče. Veronika prošla veškerými dostupnými vyšetřeními a po měsíci byla propuštěna s tím, že se jedná o epilepsii a hypotonii v důsledku přidušení při porodu.  

Do čtyř let byla kompenzována na antiepileptické léčbě, absolvovala pravidelná rehabilitační cvičení. Záchvaty díky léčbě sice na nějaký čas ustaly, ale normální vývoj stagnoval. Zároveň se začaly objevovat další zdravotní komplikace jako chronické rýmy, obrna polykacích svalů, odmítání příjmu stravy i tekutin, nespavosti, ADHD, absence verbální komunikace, porucha růstu. V létě 2015 začala odmítat veškerou stravu a tekutiny, při pobytu v nemocnici byl...

 

Klíčová slova: