Spolek Domov pro mne dostane do pronájmu další byty, v nichž mohou bydlet lidé s těžkým tělesným postižením

Domov pro mne, z. s., získá od města do pronájmu další bezbariérové byty pro chráněné bydlení klientů s těžkým tělesným postižením, jimž poskytuje nonstop péči a asistenci.

"Spolek Domov pro mne požádal město o pronájem dalšího bytu v domě Cejl 75/77, kde již aktuálně provozuje čtyři byty pro chráněné bydlení. Rozvoj sociální služby má spolek schválen od města Brna i od Jihomoravského kraje, takže jsme požadavku vyhověli a v celoměstském zájmu jsme schválili pronájem volného bezbariérového bytu zvláštního určení s dispozicí 2+kk na dobu neurčitou," uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Nájemné je stanoveno ve výši 80 Kč/m /měsíc s inflační doložkou.  

"Ve stejném režimu bylo rozhodnuto o poskytnutí 4 jednopokojových nebo 2 dvoupokojových bezbariérových bytů, případně jejich kombinace, pro stejný typ ubytování. Konkrétní adresu a byty včetně podmínek jejich pronájmu ještě bude muset odsouhlasit Rada města Brna, jakmile budou takové jednotky k dispozici," dodala Markéta Vaňková. Jde o...

 

Klíčová slova: