Sestra roku zachraňuje životy z invalidního vozíku. Trpí roztroušenou sklerózou

Věra Suchá je zdravotnice celým svým srdcem. Za svůj výjimečně vstřícný přístup k pacientům získala jako jediná v historii oba tituly Sestra roku a Sestra mého srdce.
Od svých osmnácti let však trpí roztroušenou sklerózou, která ji po opakovaně prodělaném covidu upoutala na invalidní vozík a způsobuje jí velké bolesti. Svá ocenění si právem zaslouží i z toho důvodu, že dělá vše pro to, aby vstala a mohla se ke svým pacientům vrátit v plné síle. "Jsem sestra, do práce musím," říká Věra Suchá. Víc, než musí, ale chce.  
Celý svůj život zasvětila pomoci druhým. Její povolání je pro ni vším. Vždy si zakládala na své soběstačnosti. Najednou se ale kvůli zhoršení příznaků roztroušené sklerózy po nákaze covidem dostala do stavu, kdy byla zcela závislá na pomoci druhých.  
Věra Suchá je zdravotní sestrou, která nejenže byla nominována na Sestru roku a Sestru mého srdce, ale následně i odbornou porotou a veřejností oběma tituly oceněna.  
Své pacienty nenechává na holičkách ani ve chvíli, kdy sama bojuje na invalidním vozíku o to, aby se vrátila zpět na nohy. Je ale odhodlaná to nevzdat a se sílou lvice, kterou je nejen znamením, tvrdí, že to nikdy nevzdá.  
Sestra roku a sestra mého srdce  
V tuto chvíli je paní Věra Suchá zdravotní sestrou na invalidním vozíku. Je ale i mnohem víc. Je především milující matkou, celoživotní bojovnicí, ale také zdravotnicí, která byla za svůj výjimečný přístup k pacientům náležitě odměněna. Jako jediná v historii získala v roce 2012 dva významné tituly: Sestra roku...

 

Klíčová slova: