Šachisté uctili památku Luboše Slavíka. Memoriál ovládl Minarčák ze Slovenska

Ve dnech od 13. do 15. května se v berounském Hotelu Grand uskutečnil šachový turnaj nevidomých – Memoriál Luboše Slavíka. Hrálo se švýcarským systémem na sedm kol s časem na partii 30 minut. Díky účasti hráčů ze Slovenska získala tato akce status mezinárodního turnaje.

Hráči a hráčky z Čech, Moravy a Slovenska se během turnaje chovali k sobě v duchu fair play, a tak hlavní rozhodčí Taťána Polnarová neměla příliš mnoho práce. K šachovnicím zasedlo celkem deset hráčů, z toho šest hráčů z České republiky a čtyři ze Slovenska. Sedm mužů a tři ženy, které byly všechny z tuzemské šachové školy.  

První místo obsadil Pavol Minarčák, s celkovým ziskem 6 bodů, ze slovenské Levoče. Druhé místo vybojoval Josef Polnar bodů za domácí oddíl TJ Zora Praha, který hrál i v roli hlavního pořadatele turnaje a získal 5,5. A třetí místo se shodným bodovým ziskem opět putovalo na Slovensko, a to zásluhou Miroslava Murina, rovněž z Levoče. Horší pomocné hodnocení odsunulo tohoto hráče na bronzový stupínek. Na nejlépe umístěnou ženu celého turnaje zbyla...

 

Klíčová slova: