Sabina Křováková: Vidět utrpení rodiny pečující o těžce nemocné dítě je zkušenost, která vámi pohne

Obecně prospěšná společnost Život dětem spolu s maloobchodním řetězcem Lidl pokračují v rozdělování výtěžku ze sbírky Srdce dětem, kterou společně vloni v listopadu již po jedenácté uspořádaly. Částkou přesahující sto tisíc korun tentokrát podpořily ve statečném boji rodinu nevyléčitelně nemocného Jiříka z Bludova u Šumperka, kterému byl diagnostikován čtvrtý stupeň vzácného genetického onemocnění zvaného mukopolysacharidóza.

Mukopolysacharidóza 4. typu je život ohrožující nemoc, při které tělo neumí odbourávat odpadní látky. Ty se v těle hromadí, a nakonec ničí nejrůznější orgány. Nejvíce postiženým tímto onemocněním je především pohybový aparát.  

Osud si s malým Jiříkem krutě zahrává od narození. I přesto, že se na první pohled jevil jako zcela zdravé miminko, narodil se s vyklenutým žebrem. Ani další Jiříkův vývoj nenapovídal, že by neměl být v pořádku. Původní předpoklady lékařů, že se žebro postupným růstem dítěte vrátí do normálu, se nepotvrdily. Ke změně nevedla ani pravidelná cvičení tzv. Vojtovou...

 

Klíčová slova: