S podporou nadace malá Lucinka s radostí intenzivně rehabilituje

Usměvavá předškolačka Lucie Čechová z Olomouce od září nastoupí do první třídy a jejím věrným společníkem se stane kromě školní aktovky i vozíček.

Kvůli silné poporodní hypoxii trpí Lucinka dystonicko-dyskinetickou formou dětské mozkové obrny, která jí komplikuje pohyb i komunikaci. Nedokáže samostatně chodit, sedět, nenají se ani nenapije. Posílit ochablé svalstvo jí pomáhají kurzy intenzivní rehabilitace, které navštěvuje díky finančnímu příspěvku Nadace Agel ve výši 20 tisíc korun.  

 "Nadace od svého vzniku podpořila již tisíc žadatelů a jsme velmi rádi, že Lucinka je jedním z nich. Velmi mě těší vědomí, že naše finanční podpora má pro Lucinku a její rodinu obrovský význam a díky ní pravidelně cvičí a může zažít i pocit, že sama stojí," pochvaluje si Bc. Veronika Dostálová, členka správní rady Nadace Agel.  

 Každá rehabilitační lekce začíná protažením Lucčina tělíčka a nasazením oblečku Theratogs, případně ortéz, které Lucince pomáhají při posilování, když její svalové napětí kolísá.   

"Hodně se zaměřujeme na posílení břišního a zádového svalstva. Do cvičební jednotky většinou doplňujeme i chvíli ergoterapie nebo senzomotorické integrace. Díky tomu, že máme dobře sestavený domácí program a doplňujeme ho dalším intenzivním cvičením, daří se nám Lucinku udržet v dobré fyzické kondici, takže zatím nepotřebuje chirurgické zákroky," pochvaluje si......

 

Klíčová slova: