Pojízdné zahrádky nebo vlastní biografie. Kde je nejlepší domov pro seniory?

Lidi se bojí, že se tam jednou ocitnou. Pak dlouho čekají v pořadnících, aby se tam dostali. Domovy pro seniory. Tak pojďme na návštěvu do toho, který se jmenuje Kamenec. Nachází se v Ostravě a má úředně potvrzeno, že je nejlepší v Česku.

Potkají vás zde podivuhodné věci. Například zjistíte, že existují pojízdné zahrádky. Stůl a na něm záhonek. Hlína, rostliny. Stolek se přiveze k těm, kteří se nemůžou pohybovat. Teď si v pojízdné zahrádce hrabou a zase zažijí krásný pocit, jak se dotýkají čerstvé hlíny. S pomocí pečovatelů si můžou něco zasadit, třeba pažitku. A pak mít stolek se zahrádkou vedle sebe, dívat se, jak pažitka roste a voní. Mají to, co měli rádi, i když vědí, že se z postele nezvednou a na skutečnou zahradu se nedostanou.

Můžete si napsat biografickou knížku. Zaznamenat svůj život, doplnit fotkami. Jsou tady lidé, kteří pomůžou a zaznamenají vaše vyprávění, i když už nezvládnete udržet tužku nebo ťukat do počítače. Pak knížku předají vašim příbuzným, kteří ani netuší, že něco takového vzniklo. To jsou dojemné...

 

Klíčová slova: