Parkování pro handicapované se zneužívá. Počet přestupků roste

Nárok na parkování na vyhrazeném parkovacím místě neznamená, že pohodlně zaparkujete. Rozsáhlé systémové problémy odhalil dotazníkový průzkum České asociace paraplegiků – CZEPA realizovaný na více než čtyřech stovkách držitelů parkovacích průkazů, v drtivé většině vozíčkářů.

S tím korespondují informace od Městské policie Praha, která eviduje nárůst přestupků spojených s neoprávněným parkováním. 93,2 procenta respondentů průzkumu CZEPA se setkalo s tím, že na vyhrazeném místě stálo auto bez průkazu; 91,7 procent respondentů je přesvědčeno, že dochází ke zneužívání parkovacích průkazů. Přes sedmdesát procent respondentů má trvalejší problémy s parkováním.

Česká asociace paraplegiků realizovala koncem roku 2019 ojedinělý výzkum mezi zdravotně postiženými, zejména vozíčkáři, ohledně parkování. Ze závěrů vyplynuly dva závažné, systémové problémy. Na vyhrazených místech často parkují automobily bez průkazu. Nebo automobil průkaz za sklem má, ale necestuje v něm handicapovaná osoba. Jde tedy o zneužití parkovacího průkazu.

"Městská policie eviduje nárůst přestupků spojených s neoprávněným parkováním, a to zhruba o 10 procent meziročně. Neoprávněné stání na parkovišti vyhrazeném pro vozidlo...

 

Klíčová slova: