Neslyšící sportovci z České republiky prožili nejlepší den v historii

 
ČT 1

19:45 Branky, body, vteřiny

 
Jan SMETANA, moderátor

Neslyšící sportovci z České republiky prožili nejlepší den v historii svých účastí na letních deaflympiádách. V Brazílii získali během pouhých šesti hodin 3 zlaté medaile. Jednu má diskařka Lenka Matoušková a 2 jsou z tenisových kurtů. U obou byl Jaroslav Šmédek.

redaktor

Tenista Jaroslav Šmédek v součtu dvou letních deaflympijských her ještě v mužském singlu neztratil ani set. A ve dvouhře vybojoval už druhé zlato. I přes mírné zaváhání ve druhé sadě porazil Maďara Gábora Mathého 6:3, 7:6.

Jaroslav ŠMÉDEK, dvojnásobný vítěz deaflympijských her 2022 v tenise

Byl tam ten 1 moment, kdy jsem prodával 3:5 ze stavu 5 na 40. On tam dal dvojchybu a v tu chvíli jsem si řekl, zkusím to, a otočil jsem to.

redaktor

O 2 hodiny později jsi Šmédek s Kateřinou Blažčíkovou připsal po výhře nad smíšeným pádem z Tchaj-wanu 6:4, 6:2 další zlatý triumf, tentokrát ve čtyřhře.

Jaroslav ŠMÉDEK, dvojnásobný vítěz deaflympijských her 2022 v tenise

Nikdy bych tomu nevěřil, že budu mít 2 zlaté medaile z deaflympidáy, ale jsem neskutečně moc rád.

redaktor

Neslyšící atletka Lenka Matoušková obhájila zlatou deaflympijskou medaili, když v brazilském Caxais Do Sul dosáhla nejlepšího výkonu v páté sérii, ve které vrhla disk do vzdálenosti 45 m a 94 cm.

Lenka MATOUŠKOVÁ, vítězka deaflympijských her 2022 v hodu diskem

Pocit je to dobrej, že jsem to zvládla, ale na druhou stranu hodně zvláštní závod. Oproti minulé deaflympiádě ta víra v tom zlato byla slabší, protože jsem před odletem na deaflymipiádu měla antibiotika a měla jsem horečku, šest kilo dole, svaly trošku jakoby opadly, ale naštěstí tady jsme stihli ještě něco přitrénovat, takže si myslím, že vzhledem k všem těm okolnostem, to šlo všechno dobře, dopadlo.

Klíčová slova: