Mladí volejbalisté podpořili léčbu skoliózy páteře u dětí

sportující děti a volejbalistky PVK Olymp Praha podpořily projekt léčby skoliózy páteře u dětí, který realizuje rehabilitační oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod. Finanční dar 20 tisíc korun věnoval rehabilitačnímu oddělení Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ V Sadech. Tuto částku získal při dražbě volejbalových dresů, míčů a knih věnovaných PVK Olymp Praha.

Charitativní volejbalový kemp proběhl ve dnech 30. května až 1. června. "Během těchto tří dnů se naši žáci pod vedením trenérů a hráček špičkového volejbalového klubu PVK Olymp Praha zapojili do tréninkových i soutěžních aktivit. Součástí byly také metodické tréninky pro učitele," prozradila o akci ředitelka školy ZŠ V Sadech PaeDr. Milena Honsová. Vyvrcholením celé akce byl charitativní volejbalový turnaj mezi smíšenými družstvy složenými z žáků školy, učitelů a hráček Olympu.  

Při následné dražbě volejbalových dresů, míčů a knih věnovaných PVK Olymp Praha se vydražila částka 18 tisíc korun, kterou Spolek dorovnal na 20 tisíc korun a rozhodl se jej věnovat na program řešící skoliózu páteře u dětí. "Na léčbu skoliózy páteře u dětí cílíme již více jak pět let. Programem prošlo již přes dvě stě dětí," prozradil primář rehabilitačního oddělení...

 

Klíčová slova: