Milena Marečková se stala součástí života handicapovaných

Po léta stáli v čele někdejšího Ústavu sociálních služeb Velehrad-Vincentinum, dnes Domova pro osoby se zdravotním postižením, až na jednu ženu muži. Tou druhou ženou ve funkci vedoucí domova byla do konce letošního června devětapadesátiletá Milena Marečková z Nedakonic.
"Po devětadvaceti letech ve vedoucí funkci ve Vincentinu jsem byla k 30. červnu letošního roku pro nadbytečnost v sociálních službách propuštěna," svěřuje se Milena Marečková, absolventka Fakulty provozně ekonomické na Vysoké škole zemědělské v Brně a Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.
"Proč jsem se rozhodla pracovat s handicapovanými lidmi? Protože jsme měla a stále mám ráda lidi a život, k němuž patří i jiní lidé, a ráda s nimi komunikuji. Každý člověk se orientuje tak, jak je založen," poodhaluje svou životní filozofii bývalá vedoucí domova Vincentinum Milena Marečková. Potřeba pomáhat jiným, potřebným, ji provázela už od dětských let, kdy do poutního Velehradu často jezdila a kde se také poprvé setkala s handicapovanými lidmi. "Nevzpomínám si, že by to byl pocit nějak deprimující, smutný, protože mně tato sféra – sociální problematika – byla blízká. Když se...

 

Klíčová slova: