Lidé v Žatci si stěžují na pravidla pro SeniorTaxi. Zdají se jim být diskriminační

Žatec - Opakované dotazy a výhrady ze strany části žateckých občanů směřují k nové službě, která začala fungovat od 1. dubna – k SeniorTaxi. Část lidí se domnívá, že služba by měla být i pro osoby se zdravotním postižením; v současné podobě platí zvýhodněné jízdné jen pro seniory, tedy obyvatele starší 65 let. Aktuálně platí, že pro využívání SeniorTaxi byly vydány dvě stovky průkazek, které jsou pro jízdu nutné.

Do redakce Žateckého zpravodaje dorazil dopis jedné obyvatelky, které služba SeniorTaxi přijde dokonce diskriminační a je z něj zklamaná, i když se nejprve na službu těšila.

"Po zjištění podmínek mi přijde tato služba diskriminační. Přece nezáleží na věku, ale na zdravotním stavu. Může být 80ti letý důchodce, který se pohybuje bez problémů a potom může být 50ti letý invalida, který se nedokáže vůbec pohybovat. Avšak i tito lidé se musí dostat k lékaři, či na úřad. Věřím, že tuto diskriminaci vnímají i jiní lidé. Možná, že by bylo lépe individuálně posoudit nárok na tuto službu...

 

Klíčová slova: