Kraj Vysočina uspořádal víkend pro rodiny pečující o osobu s autismem

Kraj Vysočina pokračuje v podpoře rodin, které pečují o osoby s autismem. Pod hlavičkou projektu s názvem Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina pro ně pořádal další víkendový pobyt.

Uskutečnil se druhý říjnový víkend a hostitelským místem byl Hospodářský dvůr Bohuslavice. Třídenní program, na který zavítal také radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Jan Tourek, nabídl nejen vzdělávací aktivity pro dospělé a náplň pro jejich děti, ale také společné aktivity včetně zaslouženého odpočinku a relaxu.

Na akci nechyběli jak odborníci na autismus, tak odborní asistenti s praxí, kteří se během víkendového programu postarali o přítomné osoby s poruchami autistického spektra (dále jen s PAS). V rámci vzdělávacích aktivit se hovořilo o homesharingu, kdy byly představeny možnosti sdílené péče o děti s autismem, neformální pečující také ocenili informace o terapiích, díky kterým mohou dobít baterky, přiblížena byla rovněž nabídka sociálních služeb v Kraji Vysočina včetně portálu vysocinapecuje.cz. Na pobytu vystoupili zástupci...

 

Klíčová slova: