Kladenské Senior taxi funguje nově i pro Stochov

Obecné informace - Dnes v 15:15 - Autor článku: redakce - Foto: Město Kladno Služba Senior taxi na Kladně úspěšně funguje více než pět let.
Cenově zvýhodněnou dopravu například na úřady, k lékaři či za příbuznými mohou využívat lidé starší 65 let, držitelé průkazu TP, ZTP či ZTP/P starší 15 let nebo osoby umístěné v zařízeních sociálních služeb pobytového charakteru. Kromě Kladeňáků také občané už ze třiadvaceti přilehlých obcí, nově i ze Stochova.  
"Kladno je přirozeným spádovým centrem regionu. Je zde oblastní nemocnice, poliklinika, ordinace lékařů specialistů, ale nachází se zde i celá řada dalších služeb, které naši senioři potřebují a které jim jejich domovské obce nabídnout nemohou. Bylo tedy logické, že vedení města Kladna rozhodlo o dalším rozšíření poskytování této z našeho pohledu velmi potřebné služby. Chceme tím dát našim seniorům jistotu, pohodlí a bezpečnost, které se jim bohužel často nedostává v rámci veřejné dopravy ve Středočeském kraji," říká Robert Bezděk (ANO), náměstek primátora města Kladna. "Považuji to za dobrý nápad, který jsme diskutovali s kolegou Robertem Bezděkem i stochovským starostou Romanem Forštem (BEZPP) Oběma děkuji, je zapotřebí propojovat obce různými způsoby. V tomto případě jde o Senior taxi, ale platí to třeba i o sdílených elektrokolech," doplnil ......

 

Klíčová slova: