Kinobus přiveze filmy i sbírku. Na 11 místech mohou lidé podpořit Elišku, trpí "syndromem šťastného dítěte"

I přesto, že mezi lidmi stále panují obavy z nákazy koronavirem, se Dopravní podnik hl. města Prahy (DPP) rozhodl do ulic opět vyslat takzvaný Kinobus. Na jedenácti spíše okrajových místech metropole se budou zdarma pod širým nebem promítat české i zahraniční filmy. Letošní třináctý ročník má i charitativní rozměr, diváci budou moci přispět na sbírku pro postiženou Elišku.

"Jsme rádi, že i přes dočasné omezení pořádání kulturních akcí a úsporná opatření se nám podařilo formát Kinobusu zachovat, protože má již řadu let přesah nejen do letní kultury v Praze, ale díky tomu pomáháme i těm nejzranitelnějším – dětem," říká vedoucí marketingu DPP Josef Voltr.
Proběhne celkem 44 projekcí, které jsou všechny zdarma. Začínat se bude vždy po setmění, časy se tedy během léta budou měnit s tím, jak se budou dny postupně krátit. Z domácí tvorby budou moci diváci shlédnout například film Teroristka nebo Ženy v běhu. Ze zahraničních filmů se bude promítat mimo jiné romantická komedie Last Christmas nebo akční Rambo: Poslední krev.  
Sbírka pro Elišku
Na každé zastávce budou moci diváci přispět na sbírku, která ma cíl pomoci zlepšit život malé Elišce, která trpí těžkou mentální poruchou. Její rodiče poprvé zaznamenali, že by s ní mohlo být něco v nepořádku, již několik měsíců po narození. Nějakou dobu to jen vypadalo, že prospívá o něco pomaleji než její vrstevníci. Doktoři doporučili různá rehabilitační cvičení, což chvíli vypadalo slibně, i když panovaly obavy, že by mohla trpět epilepsií.
Když jí byl rok a půl, doktoři zjistili, že má Angelmanův syndrom, kterému se u nás také říká "syndrom šťastného dítěte". Bohužel to znamená, že nikdy nebude mluvit a k tomu je i těžce...

 

Klíčová slova: