FOTO: Opravené byty v Cvikově poslouží soběstačným seniorům

Nádherné a bezbariérové bydlení přichystal Cvikov pro dříve narozené lidi, kteří jsou stále samostatní v Komunitním domě seniorů. Chátrající budovu v ulici Československé armády citlivě zrekonstruoval.

"Kdysi v ní přebývaly celé generace švadlen z tamního oděvního učiliště, pak už sloužila jen během léta jako tábor Domu dětí a mládeže Cvikováček a zbytek roku dům zůstal nevyužitý.
"Dům jsme zachránili, dali mu novou náplň, vybavení, budoucnost," prohlásil na středečním slavnostním otevření starosta města Jaroslav Švehla. Komunitní dům pro seniory je jakýsi mezistupeň mezi samostatným bydlením a domem s pečovatelskou službou. Na rozdíl od pečovatelského domu svým obyvatelům poskytne i prostor pro společná setkání. Město Cvikov v jeho prostorách nechalo vytvořit celkem 14 bytů s velkorysým sociálním zázemím i kuchyňskou linkou. Bytové jednotky mají velikost určenou i podmínkami státní dotace, a to do 45 metrů čtverečních.
"Ubytovaní senioři budou v domě žít samostatně ve svých bytech, v každém bytě může žít klidně i pár," sdělil Švehla. Jak upozornil, náklady na rekonstrukci budovy dosáhly 21 milionů...

 

Klíčová slova: