Fond Kaufland podporující zrakově postižené rozdělil v 1. kole grantového řízení 1 269 301 korun

Fyzická i psychická rehabilitace dětí, vzdělávací program sloužící k osvojení si nezávislosti či rodinné a sportovní aktivity s průvodcem.

Tyto a mnohé další služby pro zrakové postižené už letos podpořil Fond Kaufland, do něhož každoročně putuje výtěžek z vánoční sbírky pro Světlušku. V letošním 1. kole grantového řízení bylo organizacím pomáhajícím zrakově postiženým rozděleno 1 269 301 Kč. "Celkem bylo v prvním kole přispěno třiadvaceti organizacím pomáhajícím lidem s těžkými zrakovými potížemi," upřesnila Renata Maierl , tisková mluvčí společnosti Kaufland.  

Společnost Kaufland se dlouhodobě snaží pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují. Jedním z projektů, v nichž se výrazně angažuje, je Světluška, veřejná sbírka Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá zrakově postiženým. V rámci této sbírky vznikl Fond Kaufland, který získané finanční prostředky rozděluje skrze otevřená grantová řízení. V roce 2022 pracuje s rekordní částkou 20 milionů Kč, která byla vybrána v tradiční vánoční sbírce na přelomu listopadu a prosince loňského roku.  

Komise složená ze zástupců Nadačního fondu Českého rozhlasu, Kauflandu a odborníků z oblasti služeb pro těžce zrakově postižené rozdělila v rámci 1. kola grantového...

 

Klíčová slova: