Cyklista Jiří Ježek v rámci WeLoveCycling.cz trénoval známé tváře pro dobrou věc

Během handy cyklo maratonu, který proběhl poslední červencový víkend napříč všemi kraji České republiky, odhalila automobilka ŠKODA AUTO účel všech letošních cyklistických aktivit, kterých se účastní amatérští i profesionální sportovci. Na jejich pozadí totiž probíhala rozsáhlá charitativní akce na podporu handicapovaného Davida Štefanidese.

Mladoboleslavská automobilka, tak vyšla vstříc výzvě paralympijského cyklistického vítěze Jiřího Ježka na finanční podporu Davida Štefanidese. Díky tomu se podařilo získat tři sta tisíc korun na pořízení elektrického pohonu k invalidnímu vozíku a na Davidův rehabilitační program.  

Nic není náhodaUž v červnu se pod hlavičkou WeLoveCycling.cz spustila kampaň Probuď v sobě vítěze, jejímž cílem bylo ujet během dvou měsíců co nejvíce kilometrů. Do kampaně vybral Jiří Ježek deset přímých účastníků, mezi nimiž byly i dvě známé tváře – frontman skupiny Slza Petr Lexa a cyklistka Evelína Opičková.  

Obě jména mají určitou spojitost s Davidem Štefanidesem. Petrovi se před deseti lety objevil David ve videoklipu a Evelína prodělala těžký úraz páteře, po němž se jen...

 

Klíčová slova: