Cukrovka není bolestivá, její zanedbání ale může vést k závažným komplikacím. Léčí se i v Mariánských Lázních

Světový den diabetu se do kalendářů zapisuje již po jednadvacáté. Připadá na 14. listopadu, na počest dne, kdy se narodil objevitel insulinu Frederick Banting.

Ačkoliv je toto onemocnění obecně známé, nejeden by si mohl myslet, že není třeba povědomí o cukrovce a všech jejích typech dále zvyšovat. Opak je pravdou, osvěta je na místě.  

Facebook  

V České republice žije s tímto metabolickým onemocněním více než jeden milion obyvatel, a naprostým právem se dá považovat za alarmující, že až 2 % lidí nemá vůbec ponětí, že se jich cukrovka týká. Následky nemoci mohou být fatální, pokud se včas nezahájí správná léčba, která podle typu cukrovky spočívá v aplikaci inzulinu, a preventivního přístupu jako je diabetická dieta či dostatek pohybu. Což je ostatně ten nejjednodušší a nenákladný způsob úpravy životního stylu vedoucí ke zlepšení zdravotního stavu.  

Kromě již zaběhlých rituálů léčby cukrovky mohou pacienti podpořit svůj zdravotní stav návštěvnou lázní. Konkrétně v Mariánských Lázních zajišťuje léčebné pobyty pro diabetiky skupina Ensana, která zde provozuje sedm hotelů, jež k léčbě a prevenci využívají...

 

Klíčová slova: