Čeká vás výměna kloubu? Co musíte vědět předem

Totální endoprotéza kyčelního kloubu je operací, na kterou se čeká několik měsíců. Za tu dobu se vyplatí pečlivě promyslet, jakému zařízení se svěříte s rehabilitací a také co všechno budete potřebovat. Třeba sedátko do vany nebo navlékač ponožek.

Jaké pomůcky je třeba zajistit, co všechno vám usnadní první týdny po operaci a do čeho se vyplatí investovat nad rámec zdravotního pojištění? Řadu věcí je dobré promyslet a zařídit předem.

Termín operace a rehabilitace

Pokud už máte termín operace, rovnou si dojednejte rehabilitační zařízení, kde se o vás a vaši hybnost následně postarají. Váš lékař (ortoped, neurochirurg, chirurg) vám zdravotnické zařízení může doporučit a vystavit patřičný poukaz. Ideální samozřejmě je, pokud má vaše zdravotní pojišťovna s daným zařízením smlouvu. I tak se ale informujte, co a v jakém rozsahu vám pojišťovna proplatí:

"Ve zdravotnických zařízeních hradí zdravotní pojišťovny rehabilitační péči svým pojištěncům v jistém základu. Nadstandardní služby si hradí klienti sami," říká Iva Bílková, hlavní fyzioterapeutka Fyziokliniky. "Pokud pacient potřebuje následnou rehabilitaci na lůžkovém pokoji, tak později hradí poplatek za pobyt na den. Pokud budete chtít nadstandardní pokoj, tak uhradíte ještě o...

 

Klíčová slova: